لیوان – شیشه روسیه لتونی ریاست جمهوری

لیوان – شیشه: روسیه لتونی ریاست جمهوری تجهیزات نظامی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خرید مسکن در مهر با قیمت شهریور

تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی درخصوص تحولات بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از انجام معاملات خرید مسکن در مهرماه با قیمت شهریور ماه حکایت دارد. 

خرید مسکن در مهر با قیمت شهریور

خرید مسکن در مهر با قیمت شهریور

عبارات مهم : ایران

تازه ترین گزارش بانک مرکزی درخصوص تحولات بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از انجام معاملات خرید مسکن در مهرماه با قیمت شهریور ماه حکایت دارد.

به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از بانک مرکزی در حالی میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی فروخته شده است در مهرماه امسال را معادل ۴ میلیون و۷۸۹ هزار تومان اعلام می کند که در شهریور ماه نیز میانگین قیمت قطعی خرید مسکن در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران معادل ۴میلیون و ۷۵۶ هزار تومان به ثبت رسید.

خرید مسکن در مهر با قیمت شهریور

فاصله ۷/ ۰ درصدی میانگین قیمت واحدهای فروخته شده است در مهرماه امسال در مقایسه با شهریور، در حالی منجر به ریزنوسان حدود ۳۰ هزار تومانی در قیمت هر مترمربع مسکن شده است است که این ریزنوسان در مجموع و در محاسبه قیمت کل آپارتمان های معامله شده است معنای عدم عوض کردن محسوس در قیمت واحدهای فروخته شده است طی دو ماه گذشته را به همراه دارد. این در حالی است که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده است در مهرماه امسال نسبت به مهر سال گذشته با ۷/ ۸ درصد زیاد کردن مواجه شده است هست. ثبات نسبی قیمت مسکن در مهرماه در مقایسه با شهریور ماه در حالی از محتوای آخرین گزارش بانک مرکزی درخصوص تحولات بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران استنباط می شود که این عدم عوض کردن سطح قیمت کل واحدهای مسکونی مربوط به آن دسته از واحدهای مسکونی فروخته شده(معاملات قطعی مسکن)است. این درحالی است که حجم معاملات واحدهای مسکونی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در نخستین ماه پاییز –مهرماه-، در تصویر العمل به نوسان محسوس ایجاد شده است در «قیمت پیشنهادی» بعضی مالکان جهت فروش واحدهای مسکونی کم کردن یافت.

تعداد معاملات خرید مسکن در مهرماه ۹۶ به ۱۳ هزار و ۸۱۵ فقره رسید که تحت تاثیر تصویر العمل منفی خریداران به زیاد کردن قیمت های پیشنهادی از سوی مالکان از یک طرف و کم کردن طبیعی حجم معاملات با شروع پاییز و اتمام فصل طلایی جابه جایی ها-تابستان- با افت ۱/ ۱۱ درصدی در مقایسه با شهریور امسال رو به رو شد؛ با این حال، حجم معاملات خرید وفروش مسکن در مهرماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل ۴/ ۳۴ درصد زیاد کردن یافت که نشان دهنده پیشروی بازار مسکن در فاز پیش رونق است.

تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی درخصوص تحولات بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از انجام معاملات خرید مسکن در مهرماه با قیمت شهریور ماه حکایت دارد. 

روز گذشته «دنیای اقتصاد» آخرین گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن درخصوص تحولات بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در مهرماه ۹۶ را انتشار داده است که آمارهای بانک مرکزی در همین زمینه، به آمارهای اعلام شده است از سوی دفتر اقتصاد مسکن نزدیک هست؛ با این حال، جهت بازار در هر دو آمار اعلام شده است از سوی دفتر اقتصاد مسکن و بانک مرکزی در خصوص تحولات بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در مهرماه ۹۶، یکسان هست. براساس آمار اعلام شده است از سوی دفتر اقتصاد مسکن درخصوص تحولات بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در مهرماه امسال، میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی به ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید؛ همچنین در مهرماه امسال حدود ۱۳ هزار معامله خرید مسکن در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به ثبت رسید که نسبت به ماه قبل با ۱۰ درصد کم کردن و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۶ درصد رشد را نشان می دهد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد مهرماه امسال، بیشترین میانگین قیمت یک مترمربع مسکن معامله شده، معادل ۱۰ میلیون و۲۶۰ هزار تومان مربوط به منطقه یک و کمترین آن با ۲ میلیون و ۲۲۷ هزار تومان مربوط به منطقه ۱۸ بوده است.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | اقتصاد | اقتصاد | شهریور ماه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs