لیوان – شیشه روسیه لتونی ریاست جمهوری

لیوان – شیشه: روسیه لتونی ریاست جمهوری تجهیزات نظامی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل طرح‌های عجیب سیا جهت ترور فیدل کاسترو

فایل‌هایی که به تازگی انتشار یافته نشان می‌دهد، شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) یک سری طرح‌های عجیب و غریب هم جهت کشتن رهبر فقید کوبا داشته هست؛ از پر کردن صدف ب

طرح‌های عجیب سیا جهت ترور فیدل کاسترو

طرح های عجیب سیا جهت ترور فیدل کاسترو

عبارات مهم : انتشار

فایل هایی که به تازگی انتشار یافته نشان می دهد، شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) یک سری طرح های عجیب و غریب هم جهت کشتن رهبر فقید کوبا داشته هست؛ از پر کردن صدف با مواد منفجره تا پرداخت پول به گانگسترهای شیکاکو.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، فیدل کاسترو، رهبر فقید کوبا که نوامبر ۲۰۱۶ درگذشت در جوانی علاقه شدیدی به غواصی داشت و یکی از از ایده های عجیب و غریب دیگر سیا این بود که لباسی آلوده به دست او برسانند و یا اینکه یک صدف را با مواد انفجاری پر کنند و در اعماق آب های این جزیره حوزه کارائیب پنهان کنند تا شاید کاسترو آن را پیدا کند!

طرح‌های عجیب سیا جهت ترور فیدل کاسترو

این گنجینه اسناد در وب سایت آرشیو ملی آمریکا انتشار یافته است که به تازگی از سوی دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا از حالت محرمانگی خارج شد. سیا در دهه ۶۰ میلادی تلاش های ناکام بسیاری جهت ترور کاسترو داشت. یکی دیگر از این تلاش ها این بود که کاسترو به دست گانگسترهای شیکاگو به قتل برسد. آنها به “سم جیانکانا” و “جان روزلی” پیشنهاد ۱۵۰ هزار دلار در ازای کشتن کاسترو را دادند ولی این مجرمان تاکید کردند که این کار را رایگان انجام می دهند و تنها ۱۱ هزار دلار بابت هزینه هایشان می گیرند!

این قرارداد در مه ۱۹۶۲ منعقد شد ولی بعد از آن کاخ سفید به ریاست جان اف کندی، مدیر جمهوری وقت آمریکا حمله ناموفق به خلیج خوک ها را به راه انداخت و چندین تلاش جهت ترور کاسترو ناکام ماند. براساس این اسناد، دست کم دو مورد از تلاش ها جهت کشتن کاسترو با قرص های مرگباری که سیا تامین کرده بود و نیروهای مجرم شرکت یافته در اوایل ۱۹۶۱ بود.

فایل‌هایی که به تازگی انتشار یافته نشان می‌دهد، شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) یک سری طرح‌های عجیب و غریب هم جهت کشتن رهبر فقید کوبا داشته هست؛ از پر کردن صدف ب

واژه های کلیدی: انتشار | آمریکا | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs